Tipy na výlet

Hrad Rabí

Středověký hrad Rabí je největší hradní zříceninou v Čechách. Ve své době bránil bohatá rýžoviště zlata na řece Otavě.

Lom Rabí

Nedaleko města Rabí máte možnost si prohlédnout vápencový lom, v jehož blízkosti najdete zříceninu kaple Všech Svatých a nádherné jezírko.

Hospůdka U Štěpána

Pro vyznavače dobrého jídla a pití je tu nabídka nevšedních kulinářských zážitků v klidném a útulném prostředí stylové šumavské hospůdky.

Krokodýlí ZOO Protivín

V Krokodýlí ZOO Protivín můžete vidět celistvou kolekci krokodýlích druhů.

Národní park Šumava

Objevte jeden z největších souvislých lesních komplexů ve střední Evropě.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk, postavený z příkazu českého krále a římského císaře Karla IV., se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených Kašperských Hor.

Cukrárna Pampeliška

Můžete návštívit místní cukrárnu, kterou naleznete nedaleko areálu. Je vyhlášená svou výrobou domácích zákusků.

Vodní elektrárna Čeňkova pila

V r. 1912 byla pila z rozhodnutí města Kašperské Hory přestavěna na vodní elektrárnu, která byla na tehdejší dobu moderně vybavena např. samočinným regulátorem napětí.

Zámek Blatná

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v regionu. Veřejnosti je celoročně přístupný, lidé tento park navštěvovali už za dob Ferdinanda Hildprandta.

ZOO a delfinárium Norimberk

Tento překrásný svět zvířat se rozprostírá v půvabné zalesněné a skalnaté krajině s vodními plochami, parky a loukami, zvané Lorenzer Reichswald.

Lanový park Modrava

Protáhněte si tělo a prověřte svou lezeckou dovednost v lanovém parku na Modravě, v srdci šumavské přírody. 

Návštěvnické centrum Srní

Návštěvnické centrum věnované šelmám s vnitřní expozicí ukazující život vlků a jeho soužití s člověkem.
Součástí venkovního areálu je vlčí výběh s vyhlídkovou lávkou.

Malá vodní elektrárna Vydra

Malá vodní elektrárna Vydra je situována poblíž soutoku řek Vydry a Křemelné mezi obcemi Rejštejn a Srní na Sušicku.

Rozhledna Svatobor u Sušice

Rozhledna Svatobor je kamenná turistická vyhlídková věž s turistickou chatou na vrcholu hory Svatobor, která se nachází na severozápadě Šumavského podhůří a vytváří přirozenou dominantu nad městem Sušice.

Kaple Anděla strážného

Římskokatolická kaple svatých Andělů Strážných v Sušici, lidově zvaná Andělíček, je dominantou města Sušice. Nalézá se 85 metrů nad městem na vrchu Stráž.

Hrad a zámek Velhartice

Velhartice jsou hrad ve stejnojmenné obci v okrese Klatovy. Stojí na skalnaté ostrožně nad levým břehem řeky Ostružná v nadmořské výšce 640 metrů.

Hartmanice Dobrá voda

Ves Dobrá Voda leží asi 3 km jihozápadně od Hartmanic na hranicích NP Šumava v okrese Klatovy. V okolí Dobré Vody jsou pozůstatky několika důlních děl připomínající bývalou těžbu zlata.

Rozhledna Poledník

Rozhledna Poledník se nachází na stejnojmenné hoře na Šumavě. Vznikla z někdejší věže vojenského zařízení elektronické ostrahy státní hranice.

Prášilské jezero

Prášilské jezero je karové ledovcové jezero na Šumavě v České republice. Nachází se v ledovcovém karu a je hrazeno 9 m vysokým valem žulových balvanů a dvěma staršími morénovými valy.

Jezero Laka

Laka zvané též Mlaka nebo Pleso je jezero na Šumavě v České republice. Rozlohou 2,53 ha je nejmenším šumavským jezerem na české straně hranice. Nadmořskou výškou 1096 m je nejvýše položené v celém pohoří.

Zábavní park Erding

Therme Erding je největší termální spa resort na světě. Můžete si užít relaxaci v obrovském množství saun, parních lázní, bazenů a dalších zařízení.

Čertovo jezero

Černé jezero je největší šumavské ledovcové jezero a zároveň největší přírodní jezero v naší republice.

Stezka Lipno

Poznání přírody z jiné perspektivy,které můžete zažít celoročně. Přestaňte závidět veverkám a vydejte se do překrásného šumavského kraje na stezku korunami stromů Lipno.

Chcete se stát našimi partnery?

Kontaktujte nás
Unikátní možnost vaší prezentace.

O nás

Rádi vás přivítáme ve stylovém ubytování ve mlýně pod hradem Rabí v Jižních Čechách.
Radek Koprda
majitel
© 2020 Perníkový mlýn | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram