Tipy na výlet

Hrad Rabí

Středověký hrad Rabí je největší hradní zříceninou v Čechách. Ve své době bránil bohatá rýžoviště zlata na řece Otavě.

Lom Rabí

Nedaleko města Rabí máte možnost si prohlédnout vápencový lom, v jehož blízkosti najdete zříceninu kaple Všech Svatých a nádherné jezírko.

Hospůdka U Štěpána

Pro vyznavače dobrého jídla a pití je tu nabídka nevšedních kulinářských zážitků v klidném a útulném prostředí stylové šumavské hospůdky.

Krokodýlí ZOO Protivín

V Krokodýlí ZOO Protivín můžete vidět celistvou kolekci krokodýlích druhů.

Národní park Šumava

Objevte jeden z největších souvislých lesních komplexů ve střední Evropě.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk, postavený z příkazu českého krále a římského císaře Karla IV., se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených Kašperských Hor.

Cukrárna Pampeliška

Můžete návštívit místní cukrárnu, kterou naleznete nedaleko areálu. Je vyhlášená svou výrobou domácích zákusků.

Vodní elektrárna Čeňkova pila

V r. 1912 byla pila z rozhodnutí města Kašperské Hory přestavěna na vodní elektrárnu, která byla na tehdejší dobu moderně vybavena např. samočinným regulátorem napětí.

Zámek Blatná

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v regionu. Veřejnosti je celoročně přístupný, lidé tento park navštěvovali už za dob Ferdinanda Hildprandta.

ZOO a delfinárium Norimberk

Tento překrásný svět zvířat se rozprostírá v půvabné zalesněné a skalnaté krajině s vodními plochami, parky a loukami, zvané Lorenzer Reichswald.

Lanový park Modrava

Protáhněte si tělo a prověřte svou lezeckou dovednost v lanovém parku na Modravě, v srdci šumavské přírody. 

Návštěvnické centrum Srní

Návštěvnické centrum věnované šelmám s vnitřní expozicí ukazující život vlků a jeho soužití s člověkem.
Součástí venkovního areálu je vlčí výběh s vyhlídkovou lávkou.

Malá vodní elektrárna Vydra

Malá vodní elektrárna Vydra je situována poblíž soutoku řek Vydry a Křemelné mezi obcemi Rejštejn a Srní na Sušicku.

Rozhledna Svatobor u Sušice

Rozhledna Svatobor je kamenná turistická vyhlídková věž s turistickou chatou na vrcholu hory Svatobor, která se nachází na severozápadě Šumavského podhůří a vytváří přirozenou dominantu nad městem Sušice.

Kaple Anděla strážného

Římskokatolická kaple svatých Andělů Strážných v Sušici, lidově zvaná Andělíček, je dominantou města Sušice. Nalézá se 85 metrů nad městem na vrchu Stráž.

Hrad a zámek Velhartice

Velhartice jsou hrad ve stejnojmenné obci v okrese Klatovy. Stojí na skalnaté ostrožně nad levým břehem řeky Ostružná v nadmořské výšce 640 metrů.

Hartmanice Dobrá voda

Ves Dobrá Voda leží asi 3 km jihozápadně od Hartmanic na hranicích NP Šumava v okrese Klatovy. V okolí Dobré Vody jsou pozůstatky několika důlních děl připomínající bývalou těžbu zlata.

Rozhledna Poledník

Rozhledna Poledník se nachází na stejnojmenné hoře na Šumavě. Vznikla z někdejší věže vojenského zařízení elektronické ostrahy státní hranice.

Prášilské jezero

Prášilské jezero je karové ledovcové jezero na Šumavě v České republice. Nachází se v ledovcovém karu a je hrazeno 9 m vysokým valem žulových balvanů a dvěma staršími morénovými valy.

Jezero Laka

Laka zvané též Mlaka nebo Pleso je jezero na Šumavě v České republice. Rozlohou 2,53 ha je nejmenším šumavským jezerem na české straně hranice. Nadmořskou výškou 1096 m je nejvýše položené v celém pohoří.

Zábavní park Erding

Therme Erding je největší termální spa resort na světě. Můžete si užít relaxaci v obrovském množství saun, parních lázní, bazenů a dalších zařízení.

Borová Lada a okolí

Borovoladsko nabízí po celý rok řadu možností turistům, cykloturistům, lyžařům i milovníkům přírodních krás a šumavské romantiky.

K Pramenům Vltavy

Vltava pramení na úbočí Černé hory v nadmořské výšce 1 190 m. Zprvu se nazývá Černým potokem, od Borových Lad pak Teplou Vltavou a od soutoku se Studenou Vltavou až do Mělníka je Vltavou bez přízviska.

Boubínský prales

Jádro Boubínského pralesa je rezervací již od roku 1858 – 2. nejstarší zachovaný prales v Čechách!
Vrchol Boubína (1 362 m n. m.) je symbolem Šumavy. Od roku 2005 na něm stojí 21 m vysoká rozhledna.

Okruh kolem Jezerní slati

Kvilda leží v nadmořské výšce 1 065 m, a tím se stává nejvýše položenou obcí v ČR. Šumavské pláně jsou významnou pramennou oblastí mnoha českých potoků a řek.

Povydří

Stále klesající stezka míjí po 4 km Turnerovu chatu a pokračuje další 3 km po proudu Vydry na Čeňkovu Pilu, kam je nutné přesunout doprovodné vozidlo. Cesta nazpět proti proudu řeky by byla velmi náročná.

Na Zhůří nejen za historií

Po Danielově cestě na Zlatou Studnu. Pestrobrevné louky i nádherné výhledy na hřebeny Šumavy s dominantním Roklanem v Bavorském lesa propůjčují tomuto místu jedinečnou atmosféru.

Čertovo jezero

Černé jezero je největší šumavské ledovcové jezero a zároveň největší přírodní jezero v naší republice.

Stezka Lipno

Poznání přírody z jiné perspektivy,které můžete zažít celoročně. Přestaňte závidět veverkám a vydejte se do překrásného šumavského kraje na stezku korunami stromů Lipno.

Sušické sirkařství

V sušickém muzeu je umístěna zřejmě největší sirka na světě. Vznikla v místní sirkárně Solo roku 2008 a dlouhá je skoro 3,6 metru. 

O nás

Rádi vás přivítáme ve stylovém ubytování ve mlýně pod hradem Rabí v Jižních Čechách.
Radek Koprda
majitel
© 2024 Perníkový mlýn | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
Navigace
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram